فرآورده هی دامی

کنترل کیفی مواد غذایی و خوراک دام

در سال های اخیر شناسایی تقلب در گوشت گونه های حیوانی و ماهی، تشخیص ژنتیکی میوه ها و سبزیجات در غذاهای فرآوری شده صنعتی، شناسایی منشأ جغرافیایی روغن زیتون و برنج باسماتی از غیر باسماتی، شناسایی کمی مقادیر بافت های عصبی و ضایعات لاشه در محصولات فرآوری شده صنعتی با استفاده از روش های مبتنی بر PCR مقدور گشته است.

بنابراین توسعه روش هایی که بتواند حضور انواع گونه های حیوانی استفاده شده در مواد غذایی را ردیابی و اثبات نماید جهت کنترل مواد غذایی تولید شده ضروری به نظر می رسد.
پیشرفت چشمگیر علم بیوتکنولوژی در سال های اخیر و دقت بسیار بالای تکنیکهای مولکولی مبتنی بر PCR، اعمال روش هایی که بتواند با سرعت زیاد و دقت بسیار بالا در تشخیص تقلبات و شناسایی انواع گونه های حیوانی (گاو، گوسفند، بز، اسب سانان و خوک سانان) در فرآورده های پروتئینی مورد استفاده در تغذیه انسان مانند سوسیس، کالباس، گوشت چرخ کرده و در خوراک دام و طیور از قبیل انواع پودر ماهی، به شدت قابل لمس نموده و فقدان آن مشهود است. بر همین مبنا جهت حمایت از حقوق مصرف کنندگان باید از روش های مولکولی مبتنی بر PCR جهت بررسی اعمال تقلب در مواد غذایی و محصولات  جانبی فرآورده های دامی و خوراک دام و طیور به بهترین نحو ممکن بهره جست. در سال های اخیر، تکنیک های مولکولی به ویژه نشانگرهای DNA به داری متخصصین مربوطه آمده و به ابزاری قابل اعتماد و مناسب جهت مطالعات مربوط به تشخیص گونه های استفاده شده در مواد غذایی و خوراک دام و تشخیص تقلبات تبدیل گردیده اند.

 

منبع : وبسایت بازار دام و طیور ایران

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=9510
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.