تغذیه گاوشیری

کنسانتره های انرژی دار(دانه ها و ضایعات کارخانه جات) در تغذیه گاوشیری

نقش اصلی دانه ها و ضایعات کارخانه جات، تأمین انرژی برای حیوان است. یولاف و جو از لحاظ پروتئین خام، در سطح میانه و کمی بالاتر قرار دارند. فرایند دانه ها (رول کردن، شکافتن، له کردن یا آرد کردن)، قابلیت هضم را، بالا می برند.

اگر فرایندی بر روی دانه ها صورت نپذیرفته باشد، بیش از ۳۰ درصد دانه ها دست نخورده از بدن حیوان دفع می گردند. شکستن پوشش دانه ها،می تواند باعث افزایش قابلیت هضم گردد، اما می تواند باعث کاهش درصد چربی شیر، و افزایش اسیدوز در شکمبه گردد. دانه های پلت شده گردو خاکی ندارند،و امکان دارد باعث افزایش خوش خوراکی و مصرف گردد، اما دارای همان معایبی است که در خصوص فرایند آردکردن گفته شد. چون حیوانات جوان، بطور کلی بیشتر از حیوانات بزرگسال خوراک را می جویند، دانه ها را به صورت کامل می توان تا سن ۱۲ ماهگی در اختیار آنها قرار داد.

جو

جو، منبع خوبی از انرژی و پروتئین است. اگر جو را به مقدار زیاد، در جیره گاوهای شیری به کار می برید، گاوها باید به تدریج، به این میزان عادت کنند. برای خوش خوراک کردن جو، رول کردن آن از آسیاب بهتر اثر دارد. اگر جو خیلی آسیاب شده باشد، نباید بیش از ۵۰ درصد بخش کنسانتره را تشکیل دهد.

تفاله چغندر قند

تفاله چغندر قند را هم می توان به صورت ساده، و هم به صورت مخلوط با ملاس ها تهیه نمود. این خوراک نسبتأ پر انرژی بوده و می تواند حجم و فیبر قابل هضم جیره را افزایش دهد و نیز خوش خوراکی جیره را نیز بالا ببرد. حداکثر میزان مصرف آن در جیره ۳۰درصد می باشد.

پنبه دانه

دانه کامل، به صورت پرز دار بوده و از لحاظ محتوای پروتئینی در سطح متوسط قرار دارند، مقدار چربی آن بالا، فیبر نیز بالا،و خوراکی با انرژی بالا محسوب می گردد. دانه کامل پنبه، به رنگ سفید بوده و کرکدار است، در حالی که دانه هایی که عاری از کرک شده باشند، به رنگ سیاه و نرم به نظر می رسند. مقدار مصرف آن نباید بیش از ۷ پوند در روز به ازای هر گاو باشد.

گلوتن دانه ذرت

این خوراک نسبتأ دارای فیبر بالایی بوده، از نظر انرژی متوسط میزان پروتئین آن نیز متوسط می باشد، و یکی از محصولات کارخانه جات آرد سازی ذرت مرطوب به حساب می آید. این محصول را می توان به صورت خشک و یا مرطوب به فروش رساند. گلوتن دانه ذرت (مرطوب یا خشک)، بیش از ۲۵ درصد کل جیره بر اساس ماده خشک نباید مصرف گردد.

ذرت همراه با چوب آن

پودر ذرت، و چوب آن، نسبتأ دارای انرژی بالا بوده، و برای گاوهای خوش خوراک است. این خوراک دارای ۱۰ درصد، انرژی کمتر از دانه ذرت می باشد. ولی محتوای فیبر آن برای کمک به ثبات درصد چربی شیر، و نیز اشتهای حیوان مفید است.

دانه کامل ذرت

بطور گسترده ای در تغذیه گاوهای شیری مورد استفاده قرار می گیرد. این خوراک یکی از قابل دسترس ترین خوراک هایی است که دارای انرژی بالا می باشد. در مناطقی که به طور موفقیت آمیزی می توان آن را کاشت، اقتصادی ترین منبع تأمین کننده انرژی محسوب می گردد. به علت بالا بردن مقدار انرژی آن مدیریت خوبی (تعیین میزان خوراک،دفعات خوراک دهی، مخلط کردن با دیگر اجزاء جیره و غیره) برای به حداکثر رساندن مصرف آن، بدون ایجاد اختلالات هضمی لازم است.

چربی

چربی، منبعی فشرده انرژی است. چندین نوع از چربی های حیوانی و گیاهی یا روغن ها، در دسترس هستند که می توانند در تغذیه گاوهای شیری مورد استفاده قرار گیرند. مقدار مصرف، و نیز واکنش حیوان، در مصرف چربی ها، بر اساس اسید چرب محتوای چربی مصرف شده (اشباع و یا غیر اشباع بودن آنها)، متفاوت خواهد بود. کل چربی اضافه شده به جیره، نباید بیش از ۴ درصد (بر اساس ماده خشک) گردد.

ملاسها

ملاسهای(چغندر قند و نیشکر) منابع انرژی بوده و در درجه اول برای افزایش قابل قبول بودن جیره، توسط حیوان مصرف می گردند. مقدار مصرف آنها در جیره باید به صورت محدود، و در حد ۵-۷ درصد کنسانتره (تا ۱۰ درصد در خوراک های پلت شده)، برای ثابت نگه داشتن جریان خوراک در وسایل تغذیه کننده خودکار، و نیز جلوگیری از اثرات نامطلوب در شکمبه باشد.

یولاف

یولاف، حدودأ ۱۵ درصد انرژی کمتر و۲۰-۳۰ درصد پروتئین، بیشتر از دانه ذرت دارد. مزیت اضافه نمودن یولاف به جیره های گاوهای شیری، پر حجم نمودن و تهیه فیبر بیشتر برای این گاوها می باشد که می تواند در ثبات کاری شکمبه مؤثر باشد.

دانه سورگوم

دانه سورگوم یا مایلو را می توان، به جای ذرت در جیره ها به کار برد.انرژی آن تقریبأ ۹۰ درصد دانه ذرت است، و پروتئین آن نیز متغیر (۷-۱۲ درصد پروتئین خام) می باشد. قبل از مصرف مایلو را باید آرد نمود. تا از عبور آن از دستگاه گوارش را به صورت دانه کامل جلوگیری نمود، اما استفاده از دانه آرد شده، به دلیل تولید گرد و خاک زیاد و کاهش خوش خوراکی مطلوب نمی باشد.

پوست سویا

دانه سویایی که به صورت پرک شده در آمده، یا پوسته سویا همه به عنوان خوراک مورد استفاده قرار می گیرند.

گندم

گندم به علت اینکه٬اغلب دارای قیمت های بالایی می باشد٬در جیره گاوهای شیری مود استفاده قرار نمی گیرد. گندم را می توان بصورت قابل قبول٬ در جیره گاوهای شیری بکار برد (کمتر از ۵۰٪کنستانتره) .گندم را می توان٬بصورت قابل قبول٬ در جیره  گاوهای شیری بکا برد( کمتر از پنجاه درصد کنستانتره).گندم از لحاظ انرژی بالا٬ و از نظر پروتئین٬ نسبتا بالا می باشد. گاو های شیری را باید به اهستگی با مصرف گندم عادت داد.

سبوس گندم

می تواند باعث افزایش حجم٬ و فیبر جیره گردد. همچنین٬ از نظر پروتئین ٬ و فسفر نسبتا بالاست٬ و نیز خوش خوراکی جیره را بالا می برد٬ از طرف دیگر یک خوراک ملین می باشد‌

گندم نیمه

گندم نیمه حاوی ذرات ریز سبوس٬ گندم های نیمه٬ جنین(جرم) گندم٬ و دیگر محصولات حاصل از ارد کردن گندم می باشد٬ این خوراک منبع متوسطی از پروتئین و انرژی می باشد و نباید بیش از ۹.۵ درصد فیبر خام داشته باشد. کنستانتره هایی که حاوی بیش از ۲۰درصد گندم نیمه باشند٬ باعث کاهش تولید شیر می شوند.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=8452
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.