پرورش گاو

کیفیت لاشه و گوشت گاوهای جوان

لاشه گاوهای جوان پیش رس در درجه اول برای قصاب ها و کشتار کننده ها سودبخش است، زیرا بازده لاشه اغلب به علت رشد عالی و همه جانبه بدن بسیار خوب است، چربی کم ذخیره می شود، و استخوان ها بسیار ظریف هستند.

در دام های کم سن و سال (کمتر از ۱۸ ماه) گوشت کم رنگ است، در صورتی که در دام های کمی مسن (۱۸ تا ۲۲) رنگ گوشت پر رنگ تر و قرمزتر است. به طور کلی گوشت این نوع دام ها به علت اینکه چربی داخل عضلانی بسیار کم است، خشک و کم آب است و برای پختن قدری سفت است. هر چند که در گوشت جوان باید ترد و آبدار باشد ولی این قبیل گوشت ها در ابتدای پختن ترد است و چنانچه عمل حرارت دادن ادامه یابد بلافاصله تردی خود را از دست خواهد داد.
ظاهرا این طور به نظر می رسد که پرورش گاوهای جوان زود رس برای دامپروران از نظر اقتصادی به علل زیر سودآور باشد:
– رشد دام اخته نشده بیش از دام های مشابه اخته شده و تلیسه است و جمع واحد غذای مصرف شده نیز کمتر است. به عبارت دیگر انرژی نگهداری کمتری احتیاج دارد و بافت چربی کمتری نیز تولید می کند.
– به علت کوتاه بودن دوره رشد امکان بیشتری وجود دارد تا سرمایه ثابت سریع تر به گردش بیفتد. بااین حال در اغلب مواقع این برتری در مقابل نداشتن امکانات تهیه علوفه و مشکلات دیگر خنثی می شود. درست است که واحد غذای مصرف شده کم است ولی چون بیشترین قیمت غذای دام را ترکیبات دانه ای و کنجاله های گران قیمت تشکیل می دهد مخارج این قبیل غذاهای اولیه در مقایسه با علوفه بسیار گران است.
– بالاخره قیمت گوشت این قبیل دام ها در بازار دستخوش تغییرات زیادی است، در صورتی که قیمت گاوهای سنگین و مسن تر ثابت تر است.

 

منبع :وب سایت بازار دام و طیور ایران

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=8347
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.