کیفیت پوست شترمرغ

کیفیت پوست در شترمرغ

به غلط کیفیت پوست پرندگان را بر اساس تعداد فولیکول هایی که در یک اینچ  مربع سطح وجود دارد ارزیابی می کنند. شتر مرغ اهلی آفریقای جنوبی که به گردن سیاه مشهور است “به دلیل اینکه از ابتدا برای تولید پر، پرورش داده شد” دارای تعداد بیشتری از این فولیکول ها در مقایسه با سایر انواع دیگر شترمرغ است. به طور کلی درصد سطح فولیکول ها، در انواع مختلف شتر مرغ یکسان است، ولی اختلاف در این است که فولیکول های گردن سیاه ریزتز و فولیکول های گردن قرمز درشت تر می باشند. به عبارت دیگر تعداد فولیکول های گردن قرمز و گردن آبی در یک اینچ مربع کمتر از گردن سیاه می باشد، ولی در زیر گونه های قرمز و ابی فولیکول ها درشت تر بوده و اندازه سطح پوست آنها نیز از زیر گونه  گردن سیاه بزرگتر است.

کارشناسانی که پوست ستر مرغ را مورد بررسی قرار داده اند بر این اعتقادند که انواع مختلف پوستهای شترمرغ کالاهای با ارزش و با کیفیت هستند که هر کدام کاربردهای متفاوتی دارند. وقتی که تعداد فولیکول ها، در اینچ مربع زیاد باشد. برای تهیه قطعات کوچک چرمی از قبیل کیف پول و غیره مورد استفاده قرار می گیرد، در حالی که پوست با تعداد کم فولیکول برای تولید کیف دستی آقایان و یا چکمه های لوکس کاربرد بیشتری دارد.

ضخامت پوست به نوع پرنده بستگی نداشته و با سن پرنده تغییر میکند. معمولا از پوست شترمرغهای ۹-۸ ماهه که نازک است برای کارهای ظریف و از پوست شترمرغهای۱۲-۱۴ ماهه برای تولید چکمه و غیره استفاده میشود.

در شرایط استثنایی پرندگانی دیده شده اند که زیر بالهای آنها نیز پر وجود دارد، لذا سطح کل پوست فولیکوال دار این پرندگان بیشتر از سایر انواع دیگر است که این امر به نوبه خود باعث افزایش ارزش پوست آنها می گردد. لذا اگر چنین پرنده ای در گله وجود داشته باشد ضروری است تا در توسعه این زیرگونه کوششهای لازم به عمل آید. بسیاری بر این عقیده اند که ارزش بالای پوست تخم مرغ به دلیل وجود فولیکول های موجود در آن است. آن قسمت از پوست که بدون فولیکول می باشد فرقی با پوست گوساله نخواهد داشت.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=4418
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.