گوشت‌ بوفالو وزیر کشاورزی و رئیس دامپروری را به مجلس کشاند

به گزارش دولت بهار، دکتر عبدالرحمن رستمیان عضو کمیسیون بهداشت و درمان در گفت‌وگو با خبرنگار سینا، درباره واردات گوشت بوفالو به کشور و واکنش نمایندگان مجلس به این موضوع گفت: نوع گوشت وارداتی به کشور را دامپزشکی تایید می‌کند اما نباید واردات گوشت داشته باشیم.
وی با اشاره به وجود دامپروری در کشورمان گفت: ما باید از دام‌های خود خریداری و مصرف کنیم به ویژه به دلیل خشکسالی دامداران ما دچار مشکلاتی شده‌اند و از سوی دیگر با واردات گوشت به دامداری کشور آسیب می‌رسد.

سال گذشته ۳۵۰۰ تن گوشت بوفالو به کشور وارد شده است
این عضو کمیسیون بهداشت و درمان خاطرنشان کرد: سال گذشته ۶۵ هزار تن گوشت قرمز وارد کردیم که ۳۵۰۰ تن آن بوفالو بوده است! چرا باید این حجم گوشت به کشور وارد شود!
رستمیان تصریح کرد: واردکنندگان باید میزان گوشتی را که به کشور وارد می‌کنند و میزان مجوز آن را به ما بگویند تا گوشت دامداران در دست آنان باقی نماند زیرا ما نمی‌توانیم چنین شیوه‌ای را قبول کنیم.
وی از حضور وزیر جهاد کشاورزی و رئیس دامپزشکی کشور در مجلس در روز جاری خبر داد و گفت: امروز این دو مسئول برای موضوع گوشت بوفالو به مجلس می‌آیند و باید در این باره به پرسش‌های مجلس پاسخگو باشند.
این نماینده کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: تا زمانی که تولیدات گوشت در کشور وجود دارد نباید واردات داشته باشیم اگر کمبودی در این باره وجود دارد باید میزان آن مشخص شود همچنین وزیر کشاورزی باید برنامه‌های خود را برای رشد داخل مشخص کند به این دلیل که سال اقتصاد مقاومتی باید سال افزایش تولید و نه افزایش واردات باشد.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=1247
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.