۴۰ اکیپ دامپزشکی همدان امنیت غذایی مسافران را کنترل می کنند

همدان-مدیرکل دامپزشکی استان همدان گفت: همزمان با تعطیلات عید فطر سال جاری ۴۰ اکیپ دامپزشکی مراکز عرضه مواد خام دامی و واحد های صنفی استان همدان را کنترل می کنند.

محمود رضا رسولی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه یکی از وظایف مهم و اصلی دامپزشکی نظارت بر واحدهای تولید و عرضه مواد خام دامی و رستوران ها و واحد های صنفی مرتبط با غذاهای دامی است، اظهار داشت: با پایان یافتن ماه رمضان و ورود مسافران به استان همدان یکی از موارد مهم، تامین امنیت غذایی مسافران است.

وی با اشاره به اینکه اداره دامپزشکی استان همدان آمادگی کامل برای تامین امنیت غذایی مسافران و گزدشگران را دارد، ابراز داشت: ۴۰ اکیپ ثابت و سیار دامپزشکی مراکز عرضه مواد خام دامی و رستوران ها و واحد های صنفی در استان همدان را در دو روز تعطیلات عید فطر کنترل می کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان در ادامه افزود: علاوه بر تامین بهداشت غذایی مسافران طرح تشدید نظارت بهداشتی دامپزشکی به منظور تامین بهداشت و سلامت فرآورده های خام دامی نیز ادامه دارد.

رسولی با بیان اینکه دو هزار و ۳۵۳ مرکز عرضه مواد دامی در استان همدان تحت نظر دامپزشکی قرار دارد، بیان کرد: مراقبت های بهداشتی لازم از مراکز عرضه مواد دامی همچون مرغ فروشی ها، قصابی ها، ماهی فروشی ها و چلوکبابی ها و رستوران ها توسط دامپزشکی استان همدان انجام می شود.

وی گفت: شهروندان و مسافران باید برای پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری‌های مشترک بین انسان و دام و نیز حفظ سلامتی خود در صورت مشاهده هرگونه تخلف، به ویژه این تخلفات، مراتب را از طریق تلفن های ۱۵۱۲ و  ۴-۲۶۵۱۸۰۱ به اداره کل دامپزشکی اطلاع داده تا برخورد قانونی و لازم انجام شود.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=2530
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.