شیرخشک

۴۰ درصد مطالبات دامداران تسویه شد

مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران با اشاره به اینکه قبلا حدود ۳۰ درصد مطالبات دامداران از محل فروش خامه، پرداخت شده بود، گفت: صادرات و فروش شیرخشک به تدریج انجام و پول آن به حساب دامداران واریز می‌شود ضمن اینکه تاکنون ۱۰ درصد از مطالبات تولیدکنندگان از این طریق پرداخت شده و مجموع پرداختی دولت به آنان به ۴۰ درصد رسیده است.

علیرضا عزیز الهی درباره آخرین وضعیت پرداخت مطالبات دامداران اظهار داشت: هنوز مطالبات دامداران به طور کامل پرداخت نشده است.

ایشان با بیان اینکه درحال حاضر شیر خشک حاصل از شیرخام خریداری شده از دامداران به خارج از کشور صادر می‌شود، اضافه کرد: دولت منابع حاصل از فروش این شیر خشک را به دامداران می‌دهد.

به گفته عزیزالهی در صورتی که تمام شیرخشک و خامه استحصالی به فروش برسد، دولت می‌تواند بین ۶۵ تا ۷۰ درصد مطالبات دامداران را پرداخت کند.

وی با بیان اینکه پرداخت مطالبات تولیدکنندگان ۵ ماه پس از آغاز طرح خرید توافقی شیرخام و بسیار با تاخیر انجام شد، اظهار داشت: خرید توافقی شیر خام از دامدارن همچنان ادامه دارد.

عزیزالهی افزود: تاکنون ۸۰ هزار تن شیر خام به ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان از دامداران خریداری شده و میزان شیرخشک استحصالی نیز حدود ۷ هزارتن بوده است.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=9268
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.