طیور

آغاز به کار مرکز ملی کنترل کیفیت واکسن های طیور در کشور

پروژه ملی کنترل کیفیت واکسن های طیور کشور در قائم شهر آغاز به کار کرد.

مدیر کل دامپزشکی مازندران با اشاره به آغاز به کار مرکز ملی تشخیص و بررسی کیفیت واکسن های طیور کشور در مرکز دام و طیور شهرستان قائم شهر گفت: مرکز دام و طیور شهرستان قائم شهر طی مدت زمان ۱۰ سال – از سال ۷۶ تا ۸۶ در زمینی به وسعت ۹٫۵ هکتار در یک فاز هزار و ۷۰۰ متر مربعی با هزینه ۲٫۵ میلیارد تومان ساخته شده و از سال ۸۶ به بهره برداری رسیده است.

حسین رضوانی افزود: این مرکز از سوی سازمان فائو به عنوان خواهر خوانده مرکز پادوای ایتالیا به لحاظ کنترل کیفیت منطبق با آن مرکز شناخته شده است.

وی  هزینه تجهیزات مرکز را ۳٫۵ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: امروز تنها نمایندگی مرکز بررسی بیماری ها و کیفیت واکسن های طیور کشور در این مرکز گشایش یافت.

رضوانی با تشریح همه مراحل بررسی واکسن ها، اظهار کرد: تخم مرغ های SPF یا عاری از هر نوع آلودگی توسط دستگاه های جوجه کشی تبدیل به جوجه می شوند و تا پایان دوره پرورش واکسن های تولید شده به این جوجه ها تزریق می شود و به علت پاک بودن جوجه ها از هر نوع ویروس و باکتری، اگر مشکلی ایجاد شود واکسن دچار اشکال است. همزمان با تزریق واکسن ها، میزان مقاومت طیور در مقابل واکسن ها نیز ارزیابی می شود.

مدیر کل دامپزشکی مازندران خاطرنشان کرد: همه واکسن های داخلی و وارداتی بیماری های طیور کشور برای ارزیابی اثربخشی، بی زیان بودن، کیفیت و پایداری و درجه خلوص به این مرکز ارسال می شوند.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=9830
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.