واکسیناسیون

اجرای طرح واکسیناسیون طیور روستایی در برابر بیماری نیوکاسل

فرشاد زین العابدین طهرانی مدیر کل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان دامپزشکی کشور در خصوص اجرای طرح واکسیناسیون پرندگان روستایی در برابر بیماری نیوکاسل بیان کرد: این طرح با همکاری بسیج سازندگی در روز جمعه ۵ آذر به مناسبت هفته بسیج به صورت همگانی در ۱۲ استان بصورت رایگان اجرا می شود.

زین العابدین طهرانی ضمن اشاره به این موضوع که هم اکنون ۵۰ درصد از پرندگان ۱۲ استان تحت پوشش این طرح قرار گرفته اند، ادامه داد: این طرح در استان های گلستان، گیلان، مازندران، کردستان، خوزستان، اصفهان، فارس، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، بوشهر و سمنان انجام می شود.

وی اظهار داشت: واکسیناسیون طیور روستایی در سال های گذشته به صورت پراکنده و با استفاده از واکسن های کشت روغنی به صورت تزریقی صورت گرفته بود ولی فاز اول این طرح در آذر ماه سال جاری از طریق واکسن های خوراکی جدید که امکان واکسینه کردن پرنده از طریق خوردن آب را فراهم می کند، به صورت همگانی در ۱۲ استان به بهره برداری می رسد.

مدیر کل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه این طرح قرار است هر ۳ ماه یکبار انجام شود، گفت: سعی داریم در هر دوره سطح پوشش این طرح را افزایش دهیم و امید است طرح واکسینه کردن طیور روستایی در سال ۹۶ در سراسر کشور صورت پذیرد.

زین العابدین طهرانی یادآور شد: سازمان دامپزشکی با آموزش نیروهای بسیج سازندگی جهت واکسینه کردن پرندگان روستایی این طرح را در راستای اقتصاد مقاومتی و جهت ارتقای معیشت روستاییان و سلامت جامعه در روز جمعه ۵ آذر با مناسبت هفته بسیج به صورت رایگان اجرا می کند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

                                                                             questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=10044
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.