360-26d51d252e67fff741c56b2245e591f4

احتمال کاهش سرطان با مصرف گوشت گاو تغذیه شده با علف

طبق تازه ترین تحقیقات به عمل آمده، احتمال ابتلا به سرطان با مصرف گوشت گاوی که تمام عمر از علف تغذیه شده بسیار پایین تر از گوشت گاویست که از پلت تغذیه می کرده است.

مدیر عامل کمپانی Verde Farms که از تولیدکنندگان گوشت گاو صد در صد ارگانیک و تغذیه شده با علف طبیعی است در این زمینه می گوید: خوشبختانه نوعی تغییر و تحول فکری در زمینۀ مصرف گوشت در میان مصرف کنندگان (امریکایی) به وجود آمده و آن نه تنها به مصرف کمتر گوشت قرمز بلکه به مصرف گوشت با کیفیت اشاره دارد. کمپانی Verde Farms خوشبختانه همیشه در راستای تغذیۀ دام خود با علف طبیعی و عرضۀ گوشت گاو ۱۰۰% ارگانیک به مشتریان خود تلاش کرده است. در واقع تلاش این کمپانی برای بهبود عرضه به مشتری، بهبود رفاه حیوان ، و بهبود حفظ محیط زیست بوده است.

تحقیقات علمی به عمل آمده توسط مرکز تحقیقات پزشکی کلینیک Mayo حاکیست میزان چربی و کالری موجود در گوشت گاو تغذیه شده با علف بسیار کمتر از گوشت گاو تغذیه شده با انواع پلت و دانه های خوراکی است. همچنین میزان امگا۳ بیشتری دارد و از آنتی اکسیدان های بیشتری نظیر ویتامین E برخوردار است و اسید لینولئیک مزدوج (CLA)- اسید چربی که میزان ابتلا به بیماری های قلبی و سرطان را پایین می آورد – نیز در آن بیشتر است.

Verde Farm یکی از چند کمپانی امریکایی پیشگام در زمینۀ تولید گوشت ارگانیک است .

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=3118
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.