افزايش150تني تولید گوشت سفید در یزد

افزایش۱۵۰تنی تولید گوشت سفید در یزد

رییس جهادکشاورزی شهرستان اردکان گفت : با بهره‌برداری از سه واحد جدید مرغداری در این شهرستان، ظرفیت تولید سالانه گوشت سفید استان به میزان ۱۵۰ تن افزایش یافت.

 محمدحسین وطن‎‎خواه گفت: همزمان با هفته جهادکشاورزی ۱۰ طرح بخش کشاورزی شهرستان با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال با حضور مسئولان به  بهره برداری رسید.

وی با اشاره تولید سالانه هفت هزار و ۵۰۰ تن گوشت سفید، یکهزار و ۲۰۰ تن گوشت قرمز، ۱۶ هزار و ۸۲۵ تن شیر و ۲۹۵ تن تخم‌مرغ در این شهرستان، افزود: با ایجاد زیرساخت هشت مجتمع دامداری جدید در این شهرستان، ضمن کمک به حفظ تولیدات دامی، شاهد اشغالزایی و فراهم شدن بستر فعالیت برای فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی خواهیم بود.

وطن‏‏خواه همچنین اظهار داشت : با افتتاح ۳ طرح پرورش مرغ گوشتی در ساغند و عقدا، سالانه ۱۵۰ تن گوشت سفید به سرانه تولید گوشت استان اضافه شده است.

وی به بهبود و افزایش تولیدات گیاهی این شهرستان نیز اشاره کرد و افزود: از سطح ۹ هزار و ۳۰۰ هکتار باغات شهرستان اردکان شامل پسته، انار، زیتون و خرما، سالانه بیش از ۱۹ هزار و ۳۵۰ کیلو‌گرم محصول برداشت می‌شود.

رییس جهادکشاورزی اردکان صنایع تبدیلی را با توجه به کارگیری محصولات کشاورزی به عنوان عاملی برای استفاده بهتر از این محصولات عنوان کرد و گفت: نقش صنایع تبدیلی و تکمیلی در توسعه بخش کشاورزی و ایجاد ارزش افزوده این بخش بسیار سازنده و مهم است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از صنایع تبدیلی کشاورزی که درشهرستان اردکان به عنوان یکی از مشاغل موروثی بومی بکار گرفته شده، صنعت روغنگیری کنجد، ارده و حلوا ارده‌سازی است که جهادکشاورزی شهرستان با حمایت از بخش خصوصی و با راه اندازی یک واحد تولیدی ارده و حلوا ارده با ظرفیت تولید سالانه یکهزار و ۲۰۰ تن و یک واحد تولیدی روغن خام کنجد با ظرفیت ۴۸۰ تن، زمینه اشتغال بیش از ۳۵ نفر را به صورت مستقیم فراهم آورده است.

وطن خواه در پایان نیز اظهار داشت : جهادکشاورزی اردکان در طول سال گذشته با اعطای تسهیلاتی به مبلغ ۳۰ میلیارد ریال ضمن افزایش ضریب مکانیزاسیون در باغات، دامداری‌ها و مرغداری‌های شهرستان، در جهت کاهش هزینه‌های تولید، صرفه‌جویی در مصرف سوخت و توسعه کشاورزی حفاظتی، گام‌های موثری برداشته است.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=1843
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.