گوشت مرغ

بورس مانع نوسانات کاذب قیمت مرغ می‎‌شود

عضو انجمن شرکت‌ های زنجیره‌ای تولید گوشت مرغ گفت: عرضه مرغ در بورس کالا موجب می‌شود تا علاوه بر شفافیت قیمت، نقش واسطه‌ها کمتر شده و کیفیت محصول نیز افزایش پیدا کند.

مریم زاهدی گفت: در صورتی‌که نهادهای دولتی از طریق کانال بورس کالا اقدام به خریداری مرغ کرده و نیاز خود را از این طریق تامین کنند، هم خریدشان شفاف‌تر می شود و هم عرضه‌ها بیشتر خواهد شد؛ براین اساس انجمن شرکت‌های زنجیره‌ای تولید گوشت مرغ از سازمان مدیریت و برنامه ریزی درخواست کرده‌ که به دلیل شفافیت قیمت و رقابتی بودن معاملات، شرایطی را فراهم کند تا نهادهای دولتی صرفا خرید خود را از طریق بورس کالای ایران انجام دهند.
وی افزود: عرضه مرغ در بورس کالا اقدام بسیار مناسبی است زیرا علاوه بر شفافیت قیمت، نقش واسطه‌ها هم کمتر می‌شود ضمن اینکه سلامت و کیفیت محصول افزایش می‌یابد چون عرضه محصولات در بورس کالا به استانداردهایی نیاز دارد و تا استانداردهای لازم تامین نشود، عرضه در بورس ممکن نیست.

به گفته زاهد، انجمن شرکت‌های زنجیره‌ای تولید گوشت مرغ خواستار عرضه مرغ در بورس کالاست تا با شفافیت معاملات در فضایی رقابتی، از نوسانات کاذب قیمتی جلوگیری شود که این امر در نهایت به سود مصرف کننده و تولیدکننده خواهد بود.

 

questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=10832
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.