تغذیه گاو

تغذیه گاوهای خشک در طول دوره

زمانی که یک گاو خشک است ، معمولا از حدود یک هفته پس از خشک کردن گاو باید به اندازه رشد جنین و نگهداری خود خوراک مصرف نماید.

توصیه عمومی براین است که گاوهای خشک ، در یک یا دو هفته قبل از زایمان از همان جیره گاوهای شیرده استفاده نمایند. زمانی که اختلاف زیادی بین جیره گاوهای خشک و شیرده وجود دارد این عمل باعث اختلاف بیش از اندازه ای خواهد شد.این کار همچنین می‌تواند باعث افزایش احتمال ضعف عضلانی پس از زایمان گردد. اگر مواد خشبی مورد مصرف گاو دارای کیفیت خوب باشد(ME بیش از ۹.۶ مگاژول برکیلوگرم )و شبیه همانی باشد که گاوها در هنگام شیردهی استفاده می نمایند ( همان سیلوی ذرت، علوفه یا مرتع) ، جمعیت میکرو باکتری‌های شکمبه می توانند به سرعت با کنستانتره مصرفی در اولین هفته یا کمی بیشتر در دوره شیردهی عادت نمایند.

مقادیر و انواع مکمل های مورد نیاز برای تغذیه , بستگی به مواد خشبی و وضعیت بدنی تک تک گاوها دارد. گاوهای خشک به طور نرمال بیش از ۰.۵ درصد وزن بدنشان کنستانتره مصرف نمایند. اما اکثر محاسبات نشان داده اند که ، مقادیر عملی مصرف ، بیش از مقدار گفته شده می باشد، چرا که یا هنگام خشک کردن گاو خیلی لاغر بوده و یا اینکه کیفیت علوفه مصرفی خیلی مناسب نیست. اگر در جیره گاوهای خشک از علوفه با کیفیت بالا( MEبیش از ۹.۶ مگاژول بر کیلوگرم) استفاده می شود و نیز حیوان در هنگام خشک شدن از وضعیت بدنی مناسبی برخوردار باشد دیگر نیازی به اضافه کردن مکمل مواد معدنی در جیره نخواهد بود.

 

منبع: وبسایت بازار دام و طیور ایران

 

                                                                             questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=10144
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.