pregnancy_in_cows

راهکارهایی برای کاهش تنش حرارتی در گله

طی گرمای شدید ،کمی افت تولی طبیعی است.ولی صبر کردن تا موقع خنک شدن هوا،راه خوبی برای کنار آمدن با گرما نیست.طبق نظر “باب جیمز”،متخصص دامپروری در مرکز ویرجینیا تک،صبر کردن تا موقع خنک شدن هوا،اتلاف تولید را به همراه دارد.وی پنج راه را برای کمک به کاهش تنش گرمای تابستان پیشنهاد می کند.

۱-به گاوهای انتظار زایش توجه کنید.آخور خوراک را برای پیشگیری از فساد ناشی از آفتاب و طوفان ،بپوشانید.

۲-با استفاده از فن های ۹۰ تا ۱۲۰ سانتیمتری،با فاصله ۶ متری از یکدیگر و در ارتفاع ۲/۴ متری از زمین،خنک سازی کافی را برای گاوها فرهم سازید.نازل های آب پاش را بالای راهروی خوراک ،در ارتفاع حدود ۲/۴ متری و زیر فن ها قرار دهید.برای آب پاش ها،زمان سنج قرار دهید.طوری که گاوها در هر چرخه ۱۵ دقیقه ای،۲ تا ۳ دقیقه خیس شوند.

۳-کاهش اندازه گروه در جیگاه انتظار شیردوشی را در نظر بگیرید.زیرا این مکان،گرم ترین قسمت در دامداری است .برای دور کردن هوای گرم از گاوها از هواکش استفاده کنید.

۴-یک منبع آب تمیز فراهم سازید.طی تابستان آبشخورها باید حداقل یک روز در میان با یک محلول ضدعفونی رقیق شده برای جلوگیری از تجمع خوراک فاسد و جلبک شسته شود.حداقل دو آبشخور برای هر گروه،در نظر بگیرید.آبشخورهای بیشتری نزدیک محوطه انتظار شیردوشی قرار دهید.

۵-تغییراتی در جیره برای افزایش میزان انرژی و کاهش حرارتی اعمال کنید.نخست مکمل چربی اضافه کنید منابع چربی میتوانند تا ۵ درصد ماده خشک جیره را تشکیل دهند. پروتئین جیره را میتوان تا ۱۶ درصد یا کمتر کاهش داد. در آخر، پتاسیم، سدیم و منیزیم را تا ۱٫۵، ۰٫۴۵ و ۰٫۳۵ درصد ماده خشک جیره برای گاوهای شیری افزایش دهید.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=2859
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.