شیوع آنفولانزا

شیوع آنفلوآنزا و قرنطینه شدن مرغداری‌های حومه ملارد

برائی نژاد مدیرکل سازمان دامپزشکی استان تهران با بیان اینکه آنفلوآنزای مرغی دو مرغداری را در منطقه ملارد استان تهران درگیر خود کرده است گفت: مرغداری‌های حومه قرنطینه و عملیات پاک سازی انجام شده است.

رئیس سازمان دامپزشکی استان تهران با تایید شیوع بیماری آنفلوآنزای مرغی در مرغداری های یک منطقه تهران ظهار کرد: عملیات پاک‌سازی به‌صورت ۲۴ ساعته در این منطقه در حال انجام است و اکیپ‌های ما در شرایط برف و باران حضور دارند و توانسته‌اند جلوی گسترش بیماری را بگیرند.
مدیرکل سازمان دامپزشکی استان تهران در خصوص مدت‌زمان ادامه قرنطینه مرغداری‌های استان تهران گفت: هز زمان که تلفات جدید گزارش نشود و از آن مدت بیست و یک روز رو بگذرد عملیات قرنطینه دامپزشکی محدودتر می‌شود.

آنفلوآنزای مرغی اروپایی
برائی نژاد ادامه داد: بر اساس بررسی‌هایی که سازمان دامپزشکی روی نوع بیماری انجام داده نشان می‌دهد که همان ویروسی بوده که اروپا را درگیر کرده و عامل این بیماری، بیرونی است.
وی گفت: این بیماری از نوع آنفلوآنزای فوق‌حاد پرندگان و سوش آن “H5N8 ” است.
بنابراین گزارش امروز سازمان جهانی بهداشت حیوانات به نقل از گزارشی که وزارت جهاد کشاورزی ایران منتشر کرده خبر از انتشار ویروس آنفلوآنزای پرندگان از نوع اچ ۵ ان ۸ در برخی مرغداری‌های تهران داد.

در گزارش وزارت جهادکشاورزی ایران آمده است: «بررسی های انجام شده پس از شیوع این ویروس برای یافتن منبع این آلودگی در جریان است تا علت گسترش و شیوع این ویروس کشف شود.»

ویروس «اچ ۵ ان ۸» هرگز در انسان مشاهده نشده، اما در طی هفته های گذشته پرندگان وحشی و مرغداری هایی در چند کشور اروپایی و همچنین در سرزمین های اشغالی فلسطین را آلوده کرده است.
در سایت اینترنتی سازمان جهانی بهداشت حیوانات منتشر شده، شیوع این ویروس موجب تلف شدن حدود ۵۶۰۰ پرنده از کل حدود ۲۸۳ هزار و ۵۰۰ پرنده موجود در مرغداری های تهران شده است.

 

questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=11081
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.