طیور

ضدعفونی و تمیز کردن تخم مرغهای جوجه کشی

آلودگیهای داخلی تخم مرغها معمولاً توسط گروه سالمونالاها، مایکوپلاسماها و برخی از ویروسها صورت می گیرد که این آلودگیهای داخلی معمولاً در تخمدان و ضمائم آن صورت می گیرد.

میکروارگانیسم هایی که در آلودگی تخم مرغ دخالت دارند هم در داخل اندام تولید مثل و هم در بیرون آن قادر به آلوده کردن تخم مرغ می باشد.

آلودگیهایی که از راه تخم مرغ قابل انتقالند با واکسیناسیون، حذف مرغهای آلوده ( که نتیجه آزمایش خون آنها مثبت است) و غوطه ور نمودن تخم مرغهای گله های درگیر با مایکوپلاسما درآنتی بیوتیک، قابل کنترل می باشد. آلودگیهای خارجی تخم مرغها پس از تخم گذاری صورت می گیرد. هنگامی که تخم گذاشته می شود گرم و مرطوب بوده و به سرعت دمای خود را از دست می دهد. نفوذ باکتریها از طریق پوسته در همین زمان صورت می گیرد. شرایط داخلی تخم مرغ، محلی که تخم در آن گذاشته می شود، تعداد دوتیپ های خاصی از باکتریهایی که روی تخم مرغ موجودند و اینکه آیا آنها قادرند از طریق پوسته به داخل تخم مرغ نفوذ نمایند یا نه، همه از مواردی اند که می توانند برنفوذ عوامل باکتریایی به داخل تخم مرغ مؤثر باشد. تعداد باکتریهای روی تخم مرغ تا حد زیادی وابستگی به شرایط و وضعیت فارم دارد.

 

منبع: وبسایت بازار دام و طیور ایران

questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=10960
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.