دام

قطع دم در پرورش گوسفند

به نظر می رسد که دم در گوسفندان یک عضو زایدی است و هیچ مصرفی ندارد و مقداری انرژی بدون دلیل صرف این عضو می شود و غالبأ نیز کثیف است.

البته این مسئله در مورد نژادهایی صادق است که دم دارند و فاقد دنبه می باشند چون دنبه عضوی است که مقدار زیادی چربی ذخیره می کند و مصارف فراوان دارد.
برای قطع دم بهتر است در سن ۱۵ روزگی تا ۳ هفتگی در بره ها این عمل اجرا شود. برای قطع دم یک کارد مخصوص خیلی تمیز به کار می برند و شخص عمل کننده بره را بین دو پای خود محکم نگه می دارد و انتهای دم را با دست چپ محکم گرفته و به وسیله کاردی که در دست راست دارد از پایین به بالا با یک ضربه دم را قطع می کند.
یا ممکن است بره را در روی نیز عمل قرار دهند به وسیله دم قطع کن مخصوص آن را قطع نمایند. عمل را در مواقع ضروری که به وسیله در دسترس نیست با یک قیچی باغبانی نیز می توان انجام داد.
می توان با دستگاه مخصوص به دم حلقه مخصوصی بست که مانع خون رسانی به مراکز پایین شده کم کم فرسوده شده و جدا شود.
قطع دم با استفاده از پنس بودیزو و چاقو انجام می گیرد.
در بره های ماده معمولأ چند سانتی متر پایین تر از محل اتصال دم به بدن آن را قطع می کنند تا در نتیجه یک قسمت از دم باقی بماند و به وسیله آن روی فرج پوشانده شود ولی در بره های نر از بیخ قطع می کنند. گاهی اوقات پس از عمل جراحی برای جلوگیری ازخون ریزی زیادمحل زخم را با یک آهن گداخته داغ می کنند و گاهی نیز خود به خود بند می آید در این گونه موارد بایستی محل زخم را به وسیله تنتورید یا داروی ضدعفونی کننده دیگری پانسمان نمایند.

 

منبع: وبسایت بازار دام و طیور ایران

questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

 

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=10216
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.