پرورش بلدرچین

مقاومت بلدرچین به بیماریها

مقاومت بلدرچین به بیماریها خیلی بیشتر از مرغ است و برای پرورش این پرنده به مکان بزرگی نیاز نیست و معروفترین نژادهای آن نژاد اروپایی و ژاپنی کوترنیکس و بلدرچین آمریکایی باب وایت و کالیفرنیایی می باشد.

معمولا بلدرچین ها به علت توانایی به پرواز کوتاه در قفس سر بسته نگهداری می شوند و توصیه می شود در قسمتی از قفس نسبت ماده مولد به نر مولد جهت تخم گذاری می بایست  ۲ ماده الی ۳ ماده به ۱ نر باشد و جود ۲ نر بالغ در یک قفس موجب جدال نسبتا سختی می شود که می تواند به تلف شدن یا کور شدن یک پرنده نر مولد شود.

برای تولید تخم های نطفه دار سن بلدرچین مولد مادر بهتر است از ۶ الی ۱۲ ماهگی تجاوز نکند بنابرین هر ۶ الی ۱۰ ماه یکبار گله تعویض می شود که می توان بصورت گروهی گله را تعویض نمود و این تعویض با سلکسیون بلدرچین ماده موجود در سالنهای پرورش انجام و جایگزین گله مادر می شود حداکثر در صد تولید تخم نطفه دار در سنین ۷۰ الی ۸۰ روزگی می باشد.

درصد پروتئین در جیره غذائی سه هفته اول زندگی ۲۵ الی ۲۸  درصد پیشنهاد می شود . درصد پروتئین جیره غذائی در بلدرچین های مادر تخمی ۲۰ درصد بوده و می توانیم مقدار کلسیم جیره غذائی پلت را ۲ درصد افزایش دهیم.

بنابرین سرعت رشد جوجه بلدرچین سریع بوده و باید درصد پروتئین جیره غذائی آنها زیاد باشد.

 

منبع: وبسایت بازار دام و طیور ایران

questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=10989
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.