گوشت مرغ

نوسان قیمت مرغ به حداقل می رسد؟

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت :عرضه محصولات در بورس کالا شفاف سازی قیمت را به همراه دارد از این رو می تواند نوسان قیمت را به حداقل برساند.

محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی در خصوص تاثیر عرضه مرغ در بورس کالا و بهبود شرایط مرغداران اظهار داشت:  عرضه محصولات در بورس کالا شفاف سازی قیمت را به همراه دارد و نوسان قیمت را به حداقل می رساند.

یوسفی با اشاره به اینکه عرضه مرغ زنده برای اولین بار در بورس کالا صورت خواهد گرفت، بیان کرد :گرچه طی سال های اخیر، عرضه مرغ منجمد از سوی شرکت پشتیبانی صورت گرفته بود اما تا کنون مرغ زنده در بورس کالا مورد معامله قرار نگرفته است.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی ادامه داد: با توجه به آنکه عرضه مرغ منجمد در اختیار مرغدار نیست و تنها از سوی شرکت پشتیبانی امور دام ، کشتارگاه ها و زنجیره ها صورت می گیرد لذا نمی تواند بر بهبود شرایط دامداران تاثیر گذار باشد.

وی با بیان اینکه مرغداران با کمبود نقدینگی برای جوجه ریزی روبرو هستند افزود: دریافت پول حاصل از فروش مرغ زنده از سوی کشتارگاه به مرغداران با مدت زمان حداقل دو ماه انجام می شود  که در نهایت همین امر موجب شده تا مرغداران برای جوجه ریزی خود با مشکلاتی روبر شوند از این رو با عرضه مرغ در بورس کالا مرغداران از مزیت فروش نقدی بهره مند می شوند.

محمد یوسفی با اشاره به اینکه تولیدکنندگان با زیان حاصل از فروش مرغ دست و پنجه نرم می کنند، تصریح کرد: با توجه به آنکه نرخ تمام شده هر کیلو مرغ برای مرغداران ۷ الی ۷ هزار و ۵۰۰ تومان است، مرغداران با زیان هزار و ۵۰۰ تومانی در فروش هر کیلو مرغ روبرو هستند از این رو عرضه مرغ زنده در بورس کالا می تواند تا حدودی از زیان مرغداران بکاهد.

 

ثبات قیمت با عرضه مرغ در بورس کالا

عظیم حجت عضو هئیت مدیره اتحادیه مرغ گوشتی گفت : با توجه به گستردگی تولید درصنعت مرغ، عرضه محصول در بورس کالا می تواند به عنوان بازار جدید علاوه بر ثبات قیمت از تنش های موجود در بازار جلوگیری به عمل آورد.

وی افزود : با توجه به آنکه عرضه مرغ در بورس کالا برای اولین بار آغاز شده است لذا با برنامه ریزی های دقیق و اطلاع رسانی به استان ها می توان حجم وسیع تر این محصول را در بورس عرضه کرد که در نهایت سود حاصل از شفاف بودن قیمت ها عاید تولیدکنندگان و مصرف کنندگان خواهد شد.

 

questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=10970
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.