2906896_696

نیشابور مهم‌ترین مراکز دامپروری شرق کشور‌

رئیس اداره دامپزشکی نیشابور گفت: شهرستان نیشابور مهم‌ترین مراکز دامپروری را در شرق کشور دارد و از لحاظ جمعیت دامی در استان حرف اول را می‌زند.
منطقه خراسان، دکتر علی سلیمانی در نشست خبری روز گذشته با بیان این مطلب عنوان کرد: نیشابور دارای ۷۰ هزار دام سنگین و ۷۰۰ هزار دام سبک است که در سطح استان حرف اول را می‌زنند و مقام اول تولید گوشت قرمز را در استان دارد.
وی افزود: این شهرستان با داشتن ۱۵۰ واحد مرغداری فعال و دو میلیون قطعه جوجه‌ریزی از ابتدای سال تا کنون مقام سوم استان را داراست که چهار واحد فعال مرغداری برای تولید مرغ سبز یا بدون آنتی‌بیوتیک را نیز دارد.
‌سلیمانی اظهار کرد: سلامت دام که همان پیشگیری از بیماری واگیر دام و مشترک بین انسان و دام است و همچنین نظارت بر فرآورده‌های خام دامی از زمان تولید تا مراکز عرضه، از وظایف دامپزشکی است.
‌وی ادامه داد: اکیپ‌های فعال دامپزشکی با مراجعه به مراکز دامپروری و دامداری و روستاها خدمات دامپزشکی رایگان به مردم ارائه می‌کنند. بازرسی از سطح شهر و واحدهای عرضه از دیگر اقدامات و وظایف است که در این زمینه نیز از هزار واحد عرضه نظیر رستوران‌ها، مرغ و ماهی فروشی‌ها و قصابی‌ها و… که در سطح شهر داریم در ۶ ماهه نخست سال ۱۰ هزار و ۹۶۴ مورد بازدید به عمل آمده که ۳۹۱ مورد غیربهداشتی و ۱۱ تن فرآورده غیرقابل مصرف را ضبط کردیم و از این ۱۱ تن ۴ هزار و ۲۷۶ کیلو معدوم شده است و ۵۹ نفر را نیز به مراجع قضایی معرفی کردیم.
‌رئیس اداره دامپزشکی نیشابور با اشاره به وضعیت کشتارگاه این شهرستان تصریح کرد: متاسفانه با وجود این که کشتارگاه به بخش خصوصی واگذار شده اما شرایط بهداشتی آن هنوز تغییری نکرده است، ولی طبق صورت‌جلسه‌ای بنا شده از محل اجاره کشتارگاه مستأجر پولی به شهرداری پرداخت نکند و در عوض تا سقف ۷۰۰ میلیون تومان برای بهسازی کشتارگاه هزینه شود و مستاجر موظف شده است‌ این مبلغ را تا پایان امسال برای رفع نواقص بهداشتی هزینه کند.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=3038
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.