۱۴ هزار و۵۴۰ تن محصول دامی در گچساران تولید شد

علی علیرضانژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون دوهزار و ۴۲۰ تن گوشت مرغ ، دو هزار و ۲۲۰ تن گوشت قرمز ، یکهزار و ۴۰۰ تن تخم مرغ و هشت هزار و ۵۰۰ تن شیر در گچساران تولید و روانه بازار مصرف شده است.
وی بیان کرد: این میزان محصول در۶۲ واحد مرغ تخم گذار، ۳۲ واحد مرغ گوشتی،۱۰ واحد گوساله، یک واحد گاو شیری و یک واحد پروار بره تولید شده است.
علیرضا نژاد تصریح کرد: ۴۵۷ هزار راس دام سبک،۹۰۰راس دام صنعتی سنگین، ۲۰۰ راس دام سنگین نیمه صنعتی، پنج هزارو ۱۴۰ راس بره و ۶۲۰هزار قطعه مرغ از سوی بهره برداران گچسارانی در حال پرورش است.
وی همچنین از تولید ۸۰ تن محصول عسل در سال جاری از سوی بهره برداران این شهرستان خبر داد و گفت: تا پایان فصل برداشت ۴۰ تن دیگر محصول عسل در این شهرستان تولید خواهد شد.
مدیرجهاد کشاورزی گچساران تصریح کرد: این میزان عسل در ۹ هزار و ۲۰ کلینی زنبور عسل تولید شده است.
مدیر جهاد کشاورزی گچساران گفت: احداث کانال های کشاورزی برای ۴۵۰ هکتار زمین به طول بیش از ۱۷ کیلومتر با ۱۴ میلیارد ریال اعتبار، اجرای آبیاری تحت فشار به مساحت ۶۵۸ هکتار و حدود ۲۹ میلیارد ریال، احداث باغات به مساحت ۸۰ هکتار و با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال، اجرای طرح پمپاژ دژ سلیمان برای آبیاری ۴۰۰ هکتار زمین کشاورزی با ۸۰۰ میلیون ریال، احداث جاده بین مزارع در پنج منطقه با سه میلیارد ریال اعتبار بخشی از خدمات دولت تدبیر و امید برای رونق کشاورزی در این شهرستان است.
علیرضانژاد افزود: دو واحد مرغداری ۶۰هزار قطعه ای با پرداخت ۱۳ میلیارد و ۷۲۰ میلیون ریال، دو واحد صنعتی مرغ تخم گذار ۶۰ هزار قطعه ای با تولید روزانه چهار و نیم تن و ۲۴ میلیارد ریال اعتبار، واحد تولیدی پرورش بوقلمون صنعتی دو هزار قطعه ای با پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، طرح پرورش گوساله یکهزار راسی با ۲۶ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال اعتبار از جمله پروژه هایی است که دو سال اخیر تاکنون در گچساران به بهره برداری رسیده است.
وی بیان کرد: پرداخت چهار میلیارد و ۵۷۴ میلیارد ریال تسهیلات بانکی ، پرداخت تسهیلات تجهیزات کشاورزی از خط مکانیزسیوون کشاورزی برای خرید ۱۵۸ دستگاه تراکتور به مبلغ ۲۵ میلیارد ریال و برگزاری دوره های ترویج کشاورزی ۱۰ هزار و ۴۱ نفر دوره و مبارزه با آفات در باغات و مزارع به مساحت ۱۴ هزار ۱۴۴ هکتار از برنامه های حمایتی دولت در دو ساله گذشته برای حمایت از بهره برداران این شهرستان بوده است.
سالانه بیش از ۱۰۰ هزار محصول دامی، زراعی و باغی و صیفی در گچساران تولید و روانه بازار مصرف می شود.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=2965
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.