گوشت قرمز

۲۲ هزار تن گوشت در قزوین تحت نظارت دامپزشکی تولید شد

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین گفت: کارشناسان این اداره کل در هفت کشتارگاه دام و طیور این استان سلامت ۲۲ هزار تن گوشت قرمز و سفید را تأیید کردند.

سید بهمن نقیبی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار داشت: کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان قزوین در هفت کشتارگاه دام و طیور این استان سلامت ۲۲ هزار تن گوشت قرمز و سفید تأیید کردند.
وی ادامه داد: در ۶ ماه ابتدای سال جاری تعداد ۶۶ هزار و ۱۸۶ رأس گاو و گوسفند و ۹ میلیون ۱۱۴ هزار و ۵۳۱ قطعه طیور در هفت کشتارگاه استان قزوین تحت نظارت بهداشتی و شرعی اداره کل دامپزشکی این استان کشتار شده که ماحصل این نظارت بهداشتی تولید ۳ هزار و ۵۷۸ تن گوشت قرمز و ۱۸ هزار و ۴۵۴ تن گوشت مرغ سالم بوده است.
مدیرکل دامپزشکی استان قزوین اعلام داشت: از آنجا که دامپزشکی وظیفه نظارت بر تولید محصول سالم را داراست طی همین مدت ۱۳۷ تن گوشت مرغ و ۴۱ تن گوشت قرمز غیرقابل مصرف انسانی از چرخه مصرف حذف و به طور بهداشتی معدوم شده است.
نقیبی تصریح کرد: کارشناسان بهداشتی دامپزشکی و ناظران ذبح شرعی مستقر در کشتارگاه های دام طیور تمام مراحل قبل از کشتار و ذبح دام و بازرسی های پس از کشتار دام را انجام داده و در پایان با درج لیبل و ممهور کردن لاشه ها به مهر دامپزشکی، سلامت و حلال بودن گوشت تولیدی را تأیید می کنند.

 

منبع:تی نیوز

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=9367
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.