صادرات دام زنده متوقف شد علت کاهش تقاضا!!

طبق گزارشی از رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به کاهش یک هزار تومانی قیمت گوشت گوسفندی در بازار گفت: تقاضای برای گوشت گوسفندی نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

علی اصغر ملکی، در خصوص تغییرات قیمت گوشت گوسفندی با توجه به نزدیکی عید نوروز بیان کرد: قیمت شقه بدون دنبه گوسفندی در هفته گذشته بین ۳۹ تا ۴۰ هزار تومان بوده که در هفته جاری با کاهش یک هزار تومانی روبرو شده و به کیلویی ۳۷ تا ۳۸ هزار تومان رسیده است.

وی در ادامه فرمود: تقاضا برای خرید گوشت در بازار با وجود نزدیکی به نوروز به کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به توقف صادرات دام زنده توضیح داد: با توجه به نوسانات قیمت گوشت در ماه‌های اخیر، صادرات دام زنده از مرزهای کشور کاملا متوقف شد و در حال حاضر هیچگونه صادراتی از مرزها برای کنترل بازار صورت نمی‌گیرد که خوشبختانه این امر توانست تا حدودی بازار را کنترل و روند رشد قیمت های بکاهد.

ملکی در خصوص گوشت‌های عرضه شده در نمایشگاه‌های بهاره گفت: گوشت گوسفندی گرم با قیمت ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان از گوشت‌های وارداتی بازار است که استقبال چندانی از آن نشد و در کل میزان تقاضا برای دام زنده کاهش یافته است.

وی تاکید کرد: واردات گوشت گرم از کشورهای آسیای میانه برای کنترل بازار همچنان ادامه دارد و قیمت هر کیلو از این گوشت به ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان است.

 رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی نیز خاطر نشان کرد: شرایط عرضه گوشت گوسفندی در بازار مطلوب است و مشکلی برای تامین نیاز مردم نداریم و به نسبت افزایش عرضه تقاضا باالعکس کاهش داشته و استقبال مردم از خرید گوشت گوسفندی نسبت به سال گذشته بسیار کمتر شده است.

 

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=14881
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.